proniko.pl

Parasole reklamowe dla banków

Parasole reklamowe

Parasole reklamowe

Działalność bankowa przezywa dziś pewien rodzaj paradoksu. Z jednej strony większość dzisiejszego społeczeństwa korzysta systematycznie z usług bankowych, co sprawia, że zapotrzebowanie na bankowe produkty jest znacznie wyższa niż jeszcze kilkanaście lat temu. Jednakże z drugiej strony, ta iście sielankową idylle przerywa niesłychanie wysoka konkurencja w branży bankowej, pojawianie się na rodzimym rynku coraz nowszych banków, które uszczuplają grono wiernych klientów tym, które istnieją już wiele lat.

Marketing bankowy

Kredyty, pożyczki, lokaty bankowe, rachunki oszczędnościowe, konta osobiste a nawet fundusze strukturyzowane to takie same produkty oferowane na sprzedaż, jak chleb, spodnie, samochód czy mieszkanie. Ich sprzedaż gwarantuje bankom osiąganie obrotu, a przez to również zysku. Produkty bankowe są więc głównym źródłem dochodu każdego komercyjnego banku.

W związku z powyższym podobnie jak inne przedsiębiorstwa nastawione na osiąganie zysku, również banki zmuszone są do prowadzenia profesjonalnych przedsięwzięć marketingowych, których celem jest przede wszystkim pozyskiwanie nowych klientów chętnych do skorzystania z bankowej oferty. W przedstawionych działaniach należy stosować bardzo zróżnicowane narzędzia i metody marketingowe, bowiem klienci banku są również silnie zróżnicowani. Jednych klientów zachęcić mogą atrakcyjne reklamy telewizyjnych, innych parasole reklamowe a jeszcze innych ulotki promocyjne rozdawane w miejscach publicznych.

Jak zachęcić klientów do założenia rachunku bankowego?

Prawdopodobnie większość współczesnego społeczeństwa posiada już konto bankowe. Tylko nieliczni pozostają jeszcze niezwiązani rachunkiem z żadnym bankiem. To właśnie o nich walczą liczne placówki bankowe i oferują najlepsze oferty. Dla nowych klientów, którzy zdecydują się na comiesięczne przelewanie na rachunek wynagrodzenia i aktywne korzystanie z karty przypisanych do tego rachunku, banki przewidują liczne atrakcje. Czasami są to przydatne gadżety reklamowe, takie jak upominki elektroniczne, parasole reklamowe, ceramika reklamowa z nadrukami, a czasami przyciągnąć klientów mają specjalne oferty innych produktów bankowych, dedykowane wyłącznie nowym klientom. Mogą to być na przykłada atrakcyjniejsze oprocentowania pożyczek lub kredytów.

Gadżety reklamowe dla klientów banku

Podobnie jak inne przedsiębiorstwa komercyjne, również banki stosują szereg różnorodnych gadżetów reklamowych. Głównie są to długopisy z nadrukami, parasole reklamowe, odzież reklamowe, breloczki, smycze, a także wyższej jakości upominki. Te ostatnie przewidywane są głównie dla dużych klientów biznesowych. Z droższych gadżetów reklamowych korzystają najczęściej przedsiębiorcy zlecający całą obsługę finansową jednemu bankowi.

Tagi: , , ,

© 2016 - 2021 proniko.pl